Residence Škrovád Slatiňany

Residence Škrovád Slatiňany

Číslo zakázky:0420
Typ nabídky:Prodej
Stav zakázky:Prodáno
Jaroslav  Kalabza, MBA
Realitní specialista
Telefon: 722 955 521
Telefon kancelář: 722 955 521

Cena na vyžádání

Prodej pouze celek

Kontaktovat makléře

Podrobné informace
Celková plocha6483
Zastavěná plocha543
Rok výstavby1910
Zdroj vodyveřejný vodovod
Kanalizacevlastní septik
Popis

Exklusivní prodej residence 6.483 m2 Škrovád č.p. 42, Slatiňany (LV 928). Velký pozemek pravidelného a uceleného tvaru. Mírný jižní svah s panoramatickými jižními výhledy do kraje (na Orlické hory i Krkonoše). Polosamota. Ze severu areál přímo sousedí s krásným lesem (borový a dubový les). Z východu pozemek sousedí se známou výletní (sezónní) restaurací Monaco, s kterou kdysi stavba č.p. 42 z roku 1910 tvořila jeden soubor.

Unikátní pozemek, místo má Genius loci, nachází se v nadmořské výšce 304 m. Schází se zde všechny energie, zde je hvězdám blíž. 600 m Kočičí hrádek, 1 km hřebčín Slatiňany, 2 km zámek Slatiňany. Pozemek obklopen nádhernou přírodou a mnoha oborami pro koně, kde se natáčel známí český seriál Dobrá voda. Právě zde ve Slatiňanech prožila mládí například herečka Helena Vondráčková. Monaco i okolní romantická příroda vždy lákala básníky a spisovatele. Rád sem jezdil Jaroslav Vrchlický, Stanislav Kostka Neumann dokonce složil o Monaku báseň.    

Veřejný vodovod, rozvedeno v domě. 18 m kopaná studna z pískovce. Nová elektřina 2012 v mědi, 220 i 380 V, noční proud. Ohřev vody bojler. Ústřední vytápění (do topných těles) na tuhá paliva. Na hranici pozemku je plyn. Odpad septik. Oploceno, 2 x brány, branky. 

Stavba č.p. 42 je evidována na LV jako rodinný dům (nikoliv rekreační chata !). I v praxi slouží již mnoho let k trvalému bydlení. Dům není památkově chráněn, i když duch První republiky se zde nezapře. Dřevěná stavba se zděným základem, dispozičně 2+1, velký sklep, půda, veranda, pergola, garáž. Dále stavba s plnohodnotným (letním) bytem (kuchyň, myčka, pračka, lednice, WC, koupelna, kamna, topení). Na zahradě kamenný sklep s retenční nádrží.

Hodnotu tvoří primárně pozemek, tzn. ono místo a jeho velikost. Nádherný sad s mnoha ovocnými stromy. Na pozemku se volně pohybují pávy a přirozeně i jiná zvířátka. Ideální i pro ovce. Ojedinělá příležitost místa pro znalé.