Prvorepubliková vila Pardubice centrum

Prvorepubliková vila Pardubice centrum

Číslo zakázky:0601
Typ nabídky:Prodej
Stav zakázky:Volný
Jaroslav  Kalabza, MBA
Realitní specialista
Telefon: 722 955 521
Telefon kancelář: 722 955 521

27 150 000

Kontaktovat makléře

Podrobné informace
Celková plocha851
Užitná plocha450
Zastavěná plocha409
Rok výstavby1929
Počet podlaží3
Vytápěníústřední plynové
Zdroj vodyveřejný vodovod
Kanalizaceveřejná kanalizace
Parkovánídvojgaráž
Počet parkovacích míst4
Energ. třídaG
Popis

Exklusivní prodej výjimečné prvorepublikové vily ve výjimečné lokalitě v srdci Pardubic, pouhých 100 metrů od řeky Chrudimky.

Prvorepublikovou vilu s kolaudací roku 1929 navrhnul uznávaný architekt Ing. Ferdinand Potůček na individuální zakázku pro ministerského radu. Ing. arch. Ferdinand Potůček je známý svými architektonickými díly, kdy se podílel např. na: nemocnice Pardubice, sokolovna Pardubice, Husův sbor Pardubice, Potravinářská škola Pardubice, hlavní tribuna Letního stadionu Pardubice apod.

Třípodlažní vila je umístěna na pozemku o výměře 851 m2, v samém centru Pardubic, avšak zároveň ve velmi klidné slepé ulici Štolbova č.p. 1440, za plaveckým areálem a 100 m od řeky Chrudimky. Její charakteristikou je zejména klid a soukromí, neboť je projektována svojí dominantní, tzn. otevřenou stranou s terasami přesně na jih do své vlastní velké zahrady. Naopak její zadní (defacto uzavřená) část je orientována do ulice. 

Vila je vhodná pro:

1) Velkou generační rodinu (rodinný generační klenot), který lze již jen dobrousit k obrazu svému a své rodiny.

2) Komerční využití jako sídlo, residence a vysoce prestižní a reprezentativní zázemí firmy. Např. pro lékaře, kliniku, advokátní kancelář apod.

3) Investory, kdy po drobných úpravách mohou být v každém ze tří podlaží samostatné velké bytové jednotky (s terasami) samostatně přístupné ze stávajícího centrálního schodiště Vily. Dále je i velká zahrada (lze vytvořit průjezd 310 cm) evidována územním plánem celá jako plocha pro bydlení... (?)

Za dálkově ovládanou elektrickou bránou lze parkovat nyní až 4 automobily. Dvě samostatné garáže a dvě venkovní parkovací stání. Po drobných úpravách lze parkovací kapacita i rozšířit. Další parkovací kapacity jsou možné před objektem (slepá klidná ulice), či na 30 metrů vzdáleném městském parkovišti u vstupu na venkovní Sluneční pláž plaveckého areálu - Aquacentrum Pardubice.

Základní technické informace:

Celková plocha 851 m2, zastavěná plocha a nádvoří 409 m2, čistá zastavěná plocha cca 180 m2, užitná plocha cca 450 m2. 1.NP cca 100 m2, 2 x garáž, 2. NP cca 100 m2 + 15 m2 terasa na jih do zahrady, 3. NP cca 100 m2 + 9 m2 terasa na jih do zahrady. Veřejný vodovod, veřejná kanalizace, vlastní vrt na zahradě, veřejný plynovod pro ústřední vytápění. Obecně udržovaný původní stav, přičemž další investice do rekonstrukcí, modernizací, úprav, či oprav mohou (ale nemusí - Vila je obývaná) být např. u velmi náročného klienta na jeho vysoký standard, i značné. Ale nikoliv přímo nutné. Tento aspekt je již vysoce individuální záležitostí.

Praktické informace:

Nemovitost má pouze jednoho majitele, je prosta jakýchkoliv právních vad, např. zatížení hypotečním úvěrem apod. Exklusivní zprostředkovatel má k dispozici klíče a po dohodě je v čase prohlídkového dne připraven vážné zájemce nemovitostí provést. Jednáno bude pouze se seriózními a chápajícími zájemci, kteří budou diskrétně respektovat stávající rodinné soukromí Vily, resp. budou jednat skrze k tomu pověřeného exklusivního zprostředkovatele. Další fotografie Vily shlédnete pouze a jen na domovských webových stránkách MAXEN.