Pozemek pod hradem Kunětická hora

Pozemek pod hradem Kunětická hora

Číslo zakázky:0627
Typ nabídky:Prodej
Stav zakázky:Volný
Klára Forejtová
Realitní specialista
Telefon: 602 609 707
Telefon kancelář: 722 955 521

3 930 Kč/m2

Lze přikoupit 3916 m2

Kontaktovat makléře

Podrobné informace
Celková plocha4827
Zdroj vodyvlastní vrt
Kanalizacevlastní ČOV
Parkovánína vlastním pozemku
Popis

Prodej velkého pozemku určeného k výstavbě 4.827 m2 na troj rozhraní katastrálních území Ráby, Kunětice a Němčice. Jiho-západně orientovaný rovinatý obdélníkový pozemek evidovaný na LV jako zahrada s bezkonkurenčním panoramatickým výhledem na hrad Kunětická hora.

Z toho pozemku malíři políbeni múzou Genia loci v minulosti malovali nesčetněkrát tento gotický hrad z 14. století. Živý obraz v nejlepším možném pozorovacím úhlu krásy přímo nad Vámi je v každém ročním období jiný. Ráno ho sledujete s mlžným oparem, večer zapadá slunce přes hrad. Srny Vám chodí kolem pozemku, houby sbíráte 50 m od pozemku v lese, před Vámi se pasou v oboře koně, v borovicích okolo slyšíte datla a meandrující řeku Labe máte pouhých 300 m od pozemku lesní cestou.

Pokud by Vám velikost pozemku nedostačovala, lze od téhož vlastníka dokoupit i dalších 3.916 m2 (evidovaných jako zastavěné plochy a nádvoří a zahrady a ostatní plochy). Čímž by výměra v součtu dosáhla 8.743 m2.

Poloha mezi Pardubicemi (6 km 7 min.) a Hradcem Králové (15 km 17 min.). Praha po dálnici D11 55 minut. Hypermarket Globus 7 km (10 min.), zastávka MHD Pardubice 1 km. Restaurace pod Kunětickou horou 1 km. Letiště Kunětice 2 km (4 min.) s novou asfaltovou dráhou 500/23 m a hangáry, mezinárodní veřejné letiště Pardubice 13 km (18 min.), letiště Praha 130 km (90 min.)

Stavby na pozemku jsou podmíněny zpracováním biologického hodnocení, které tento pozemek již má vyhotoveno (pořizovací cena 75.000 Kč + rok odborné práce a sledování autorizovanou firmou EKOPONTIS). Kladné biologické hodnocení schvaluje v souladu s územním plánem tyto parametry citace:

„4 stavby, z nichž každá max. do plochy 150 m2 s jedním obytným podkrovím, výška střechy do 8 m. U každé stavby jsou plánována parkovací místa včetně zpevněných ploch a zařízení nebo staveb, které se stavbou souvisí nebo ji podmiňují (např. studna, bazén, plot, přípojky sítí apod.)“

Doporučený záměr (platný do roku 2031) byl následně schválen krajským úřadem Pardubického kraje odborem životního prostředí a zemědělství. Makléřka předloží zájemci biologické hodnocení vč. písemného schválení záměru krajským úřadem.

Součet všech zastavěných ploch není územním plánem omezen a musí splňovat pouze koeficient 0,4 (poměr výměry pozemku a schopnost vsakovat dešťové vody). Zastavit lze stavbami vč. příslušenství až 2.736 m2.

V domech lze a máte právo pochopitelně trvale bydlet, přihlásit si trvalou adresu, hradit za svoz odpadu a daně obci, avšak jediný rozdíl je pouze ve formální evidenci stavby, kdy dům nebude mít číslo popisné, nýbrž číslo evidenční.

Makléřka předloží závazné písemné stanovisko Magistrátu města Pardubic, odboru dopravy, oddělení speciálního stavebního úřadu a dopravy, které předmětné komunikace až na pozemek určuje dle zákona o pozemních komunikacích právě jako pozemní komunikace. Dle tohoto podkladu smí všechny komunikace v ČR využívat bezplatně každý, stejně tak je dle zákona stanovena povinnost se o komunikace starat. Pozemek má tudíž přímé napojení na veřejnou komunikaci, čímž lze koupi i výstavbu financovat úvěry se zástavou, popř. čerpat dotace (např. na rybník, zadržování vody v krajině).

Neprůhledné oplocení zajišťuje soukromí. Makléřka předloží legalizaci stávající stavby na pozemku (oplocení) kladným závazným stanoviskem památkové péče. Pozemek nemá právní ani faktické vady a nevede se žádné řízení.

Vlastní podružné elektrické pilíře pro 4 elektroměry, 220 i 380 V vč. revizí rozvedeno po celém pozemku. Neprůhledné 6 m dlouhé a dálkově elektronicky ovládané brány zajišťují samostatný vjezd přímo na pozemní komunikaci.

Na pozemku je 10 dubů, 2 borovice a osikový háj o 12 ks. Meandrující řeka Labe je 300 m od pozemku (koupání, rybaření, rafty). Za zády les, před sebou dominantní panorama hradu.

Sousední pozemek 3.916 m2, který lze od téhož vlastníka přikoupit má 60 m hlubinný vrt, dále ČOV pro 3 domy (dimenzováno pro 14 osob), zátěžové (pro auta do 15 tun) parkoviště pro 8 aut, soukromé fitness atd. Celý areál je osvětlen LED technologií na stmívání (realizace 2023) vč. aplikací i-phone, vč. kamerového systému se záznamem. Plynovod tu opravdu nehledejte, ale chcete ho? Majitel má v objektech podlahové vytápění s nejlepším nočním tarifem a zejména krb se zásobou dřeva na 10 let. Majitel zde měl 4 obrovské čistokrevné německé dogy, ale nechcete spíš ovce nebo koně?


Adresa do Vaší navigace: 50.0851069N, 15.8224150E